KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114017

nr 1411 4017

Torsten Torstenson

(1901-1974), Sverige

Oljemålning, Monogramsignerad. Olja på pannå, 27x35cm, yttermått inklusive ram: 41x50cm

Torsten Torstenson, svensk målare född 1901, död 1974 .

måndag 16 augusti 2021
kl 18:42:07

Torsten Torstenson

Läs mer om Torsten Torstenson